poniedziałek, 29 maja 2017

MAJOWY ZAWRÓT GŁOWY
Mamą być, co to za dziwne i nieoczekiwane doświadczenie?

Jestem mamą od niedawna i już wiem, że to najwspanialsze, co mi się w życiu przytrafiło! 

Pierwszy dzień mamy za nami! 


Rozpieszczałam się! Siebie i Julka. Pierwszy w tym roku piknik i wygrzewanie się w promieniach majowego słońca. Prawie trzy godziny słodkiego lenistwa. Dla Julka książka, kilka piosenek i nauka latania. Pierwszy posiłek na świeżym powietrzu. Śmiechu było co niemiara, ta rozbrajająca radość małego chłopca! Dla mamy słodka, czekoladowa babeczka i pyszna woda z miętą i ogórkiem. Zakochałam się w tym smaku! 


Zakochałam się w tej wiośnie, która pachnie latem. Zakochałam się w tym chłopcu, który z dnia na dzień jest coraz bardziej podobny do swojego taty. Zakochuję się w nich obu po stokroć, codziennie. Jestem szczęśliwa. I te majowe słońce! Świeże koktajle i mrożona kawa. Carbonara na kolacje i letnia sypialnia z wiecznie otwartym oknem. Ciepłe dni i zapach opalonej skóry. Wszystkie piosenki wyśpiewane, a wiersze recytowane codziennie. Najbardziej lubimy lokomotywe... Agu, aga i najsłodsze minki na świecie. I te nóżki pulchne nieustannie w ruchu. Cztery brody i bezzębny uśmiech. Mama, która jest najważniejsza na świecie! Miłość w swojej najprostszej, najpiękniejszej postaci. 


Dzień mamy i każdy kolejny - wszystko staje się inne, nowe, piękne jak nigdy wcześniej. 


Takiej wiosny, lata i każdej minuty Wam życzę. Bo być mamą to najtrudniejsza, najbardziej wartościowa praca, jaką można sobie wymarzyć !


10 komentarzy:

 1. Prawda, że Dzień Mamy, gdy samej jest się mamą jest niezwykły? Julek rośnie niesamowicie, za moment zacznie raczkować! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak! Kto mógłby się tego spodziewać? A mały aż się rwie do aktywności, spanie cały dzień nie wchodzi w grę gdy można robić tyle ciekawych rzeczy i odkrywać świat :) Cierpi na tym tylko porządek w mieszkaniu, ale choć z praniem jestem na bieżąco ;)

   Usuń
 2. potem jakoś te dni powszednieją, choć są momenty nadzwyczaj wzruszające i takich życzę Ci jak najwięcej :)
  www.roomrebel.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze jest tak, że codzienne obowiązki przytłaczają wszystko inne, nie możemy zapominać, że życie jest tylko jedno 😊 pozdrawiam!

   Usuń
 3. Muszę spróbować dodać ogórka do wody z miętą. Julek jest cudowny <3 niedługo zacznie broić ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj koniecznie, bo jest pyszna 😋 a Julek rośnie i już zaczyna dokazywac, ma chłopak swoje zdanie 😅

   Usuń
 4. Słodki maluszek :) nim się obejrzysz będzie chodził, potem biegał i nagle skończy szkołę i zacznie pracować haha ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję :) masz rację, rośnie za szybko (ale nie aż tak) 😅😜😍

  OdpowiedzUsuń