czwartek, 15 grudnia 2016

Drogowskaz na nadchodzący rok, czyli...


Inicjatywa zapoczątkowana przez Ali Edwards z którą ja zetknąłem się dzięki Kasi i AliniePiękna idea słowa przewodniego,  słowa - drogowskazy,  które ma nas prowadzić przez kolejne miesiące. Słowa,  które wyznacza cele i priorytety w nadchodzącym roku,  które ułatwia podejmowanie decyzji. Myślę, że intuicyjnie każdy z nas rozumie ideę i zamysł tej inicjatywy.  Mi pomysł bardzo się spodobał - a słowo DOM natychmiast pojawiło się w mojej głowie. Tak proste i ciepłe, tak bliskie obecnie mojemu sercu. Właśnie na domu, rodzinie, synu i mężu w tym roku zamierzam się skupić. 


Już za chwilę wprowadzamy się do nowego mieszkania. Pragnę osiąść tam na dłużej, stworzyć ciepły i kochający dom. Marzę o pięknym wnętrzu i już od pewnego czasu szukam inspiracji. Dopracowuję w głowie szczegóły i nie mogę doczekać się ich realizacji! 

Bedziemy rodzicami! Mama i Tata. My. I nasz Mały Chłopiec. 


Tak długo na to czekaliśmy.  Tyle obaw i wątpliwości kłębi się w głowie. I wielka radość - szczęście, na które tak ciężko pracowaliśmy. 


Chcę być dobrą mamą, chcę by Julek czuł się bezpiecznie, chcę cieszyć się każdą chwilą, każdym jego uśmiechem! Chcę stworzyć dla niego DOM! 


I mój wspaniały mąż! Najlepszy mąż na świecie. Mąż na którego zawsze mogę liczyć. Mąż, który wspiera, troszczy się i przejmuje. Ten, który zawsze jest - którego kocham ponad wszystko. Mój Marcin. 


Chcę być dla Niego. Pragnę żeby cieszył się lecąc do Niemiec,  po pobycie w Polsce. Żeby czuł, że wraca do DOMU. Dość już tułania się po świecie i szukania swojego miejsca. Dość traktowania miejsc jak poczekalni - już czas zapuścić korzenie. Dla mnie i dla Niego. 
DOM w przenośni i ten zamknięty w czterech ścianach jest moim priorytetem. Moi chłopcy i ich szczęście, bezpieczeństwo i poczucie stabilizacji są dla mnie najważniejsze. Poświęcam ten rok na marzenia i ich realizację - trzymajcie za mnie kciuki! 


A Wam jak podoba się koncepcja słowa - drogowskazu? Może praktykujecie już od lat i podzielicie się ze mną Waszymi doświadczeniami? Czekam na Wasze komentarze! 


PS. Wybaczcie brak fotografii, ale funkcjonuje bez komputera...19 komentarzy:

 1. ja etap wprowadzenia się do własnego mieszkania mam już za sobą i wam życzę, żeby wszystko w nim było tak jak sobie wymarzyliście. Pięknie to wszystko opisałaś:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i dziękuję :) Miło usłyszeć ciepłe słowa :)

   Usuń
 2. Lubię ten Twój nowy dom :) Już lubię :) Bo wiem, że dom ten opierać się będzie na miłości i radości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi! Pamiętaj, że zawsze jesteś w nim miło widziana wraz ze swoimi chłopakami :)

   Usuń
 3. W takim razie trzymam kciuki. Mamy bardzo podobne cele.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i Tobie również powodzenia! Dom i rodzina to jedno z największych wyzwań jakie możemy sobie postawić :)

   Usuń
 4. Ładny opis... :) Czytając to, aż chciało by się zaciągnąć kredyt i wyprowadzić do własnego mieszkania ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale mieszkanie przecież nie musi być własne! Nasze nie będzie - a jednak czuję, że właśnie TO nie nasze mieszkanie będzie bardziej nasze niż jakiekolwiek inne. Po prostu tego chcę i tak je zamierzam traktować :) Pozdrawiam i dziękuję za ciepłe słowa :)

   Usuń
 5. Gratuluję i powodzenia na kolejnym etapie życia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję dzieciątka! Trzymam kciuki, by maluszek był zdrowy :) :* To chyba najpiękniejsze, co spotka Was w nadchodzącym roku ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ślicznie! Zgadza się, to nasz najwspanialszy prezent który otrzymaliśmy od losu. Pozdrawiam ☺

   Usuń
 7. Bardzo podoba mi się idea jednego słowa! Na poczatku pomyślałam, że nie da zamknąć się swoich planów w jednym słowie, ale po przeczytaniu tekstu wiem, że trzeba po prostu poszukać dobre go słowa ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pochwal się jak już znajdziesz swoje słowo! Pozdrawiam :)

   Usuń
 8. Życzę Wam wszystkiego dobrego w tym Nowym Roku :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy! Również wszystkiego dobrego i wesołych świąt!

   Usuń
 9. Słowo drogowskaz to chyba dewiza Reginy Brett - by w danym roku skupić się na jednej, góra dwóch rzeczach. Bardzo mądra sprawa. Gratuluję ciąży :) Sama też jestem już w 30 tc - ale to już moje drugie dziecię. Piękna sprawa. Niech ten rok będzie dla Was wyjątkowy!

  OdpowiedzUsuń
 10. Czyli razem będziemy leżeć na porodówce :) Wesołych Świąt i tego co najlepsze w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie pozostało nic innego niż życzyć spełnienia marzeń i zdrowego synka! :)

  OdpowiedzUsuń