poniedziałek, 20 marca 2017

SHARE WEEK 2017


Od jakiegoś czasu TU jestem - tworzę swoją małą przestrzeń - i mimo, że niewiele osób do mnie zagląda, cieszy mnie każda Wasz obecność tutaj, każdy komentarz czy polubienie. Sama również odwiedzam wiele wirtualnych miejsc - podziwiam ich twórców i czerpię od nich inspirację. Głownie, jak pięknie żyć.Tyle jest miejsc wartych odwiedzenia, tyle wartościowych osób do poznania! Tylko poczucie odpowiedzialności skłania mnie do tego, aby nie spędzać całych dni przed ekranem komputera w poszukiwaniu coraz to nowych, inspirujących mnie blogów. Przecież kreatywne pomysły są po to aby nimi żyć! Aby wprowadzać je w życie i tworzyć piękną codzienność! W związku z trwającą obecnie akcją Andrzeja Tucholskiego - SHARE WEEK 2017 i ja chciałabym podzielić się z Wami tymi, którzy inspirują mnie najbardziej. Jest kilka blogów, do których zaglądam codziennie, które kocham i czytuję regularnie, na których publikację czekam z niecierpliwością - a z autorkami tych właśnie miejsc najchętniej wypiłabym kawę i zjadła dobre ciacho. Może kiedyś się uda?


SHARE WEEK organizowany jest od 2012 i z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Główna idea akcji to dzielenie się tymi, którzy są dla nas wartościowi - "Twórcy polecają twórców", jak sam powiedział Andrzej Tucholski. Dla mnie jest to okazja do poznania nowych, ciekawych miejsc, o których może jeszcze nie wiem? Po wszystkie szczegóły odsyłam do źródła, a ja zapraszam do zajrzenia tam, gdzie i ja co dzień zaglądam!

MOJA TRÓJKA must read.


Kasia już od kilku lat tworzy swój Kantorek, który ja znam dopiero od roku. Gdy do niego trafiłam - przepadłam - przeczytałam cały i zakochałam się. Ciepłe, rodzinne, inspirujące miejsce w którym możesz poznać Katjuszkę i jej wspaniałą rodzinę, gdzie każdy jest mile widziany, a podczas lektury robi się cieplej na sercu. Ja zaglądam tam codziennie - choćby po to, by popatrzeć na piękne zdjęcia robione przez Kasię - jednak można tam znaleźć także dużo wartościowej treści. "Blog o celebrowaniu codzienności" - o pięknym jej celebrowaniu. 


Basi można pozazdrościć pięknego i prostego życia. Codzienność oprawiona w piękne słowa, w dużo uśmiechu i przede wszystkim mądrości. Każdy tekst publikowany na tym blogu jest dogłębnie przemyślany, oprawiony wspaniałymi zdjęciami i wart przeczytania powtórnie. Zaglądam tu codziennie szukając inspiracji na niedzielny obiad, wieczorny seans filmowy czy dobrą książkę. Podziwiam Basię za jej pewność siebie i doświadczenie, którym tak chętnie się dzieli. Podziwiam jednak przede wszystkim za jej szczerość.Kasia jako mama dwóch wspaniałych chłopców i małej dziewczynki pisze o tym jak mądrze wesprzeć dzieci w ich rozwoju, jak kreować minimalistyczną przestrzeń i wybierać zabawki rozsądnie. Większość treści odnosi się do pedagogiki montessori i jej praktycznego zastosowania w codziennym życiu. Kasia także projektuje wnętrza, konstruuje zabawki i tworzy kursy online. Inspiruje do spełniania marzeń! I JESZCZE trzy zdecydowanie ulubione.

Nowo powstały blog, którego autorka publikowała wcześniej na Niezłomnym Granatem. Paulina ma szczególne miejsce w moim sercu - a fakt, że nie znalazła się w pierwszej trójce wynika tylko z tego, że blog jest zbyt świeży i potrzebuje czasu, aby w pełni rozkwitnąć. Cudna, nadmorska historia o nadmorskiej rodzinie, która kocha żyć!Design Your Life i WorqShop polecałam Wam już wcześniej i wciąż będę polecać, bo dziewczyny robią kawał dobrej roboty. Mega pozytywne, super kreatywne i ultra dopracowane miejsca w sieci w których znajdziecie inspirację jak pięknie żyć oraz jak rozkręcić swój własny biznes. 

Codzienna PRASÓWKA zaliczona. 2 komentarze: